Bizden Haberler

Derneğimiz, Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı’na gözlemci üye statüsüyle katılmıştır.

Haklarımız

Çocuk Hakları Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilmiştir.

Görsel Galeri

Derneğimiz tarafından hazırlanan kısa film, animasyon, kamu spotu ve diğer görsel üretimleri buradan izleyebilirsiniz.

Hakkım VarMafê Min Heye
Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin mülteci, engelli ve çalıştırılan çocukların hakları ile ilgili maddelerini hatırlatan “Hakkım Var – Mafê Min Heye” adlı videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırladığımız videonun, çocuk haklarının güçlendirilmesine katkı sunacağına inanıyoruz.


»Derneğimize destek olabilirsiniz.

Dilerseniz derneğimize sağdaki "Bağış Yapın" butonuyla bağışta bulunabilir, çalışmalarımıza siz de katkı sağlayabilirsiniz.

Bağış Yapın

»Hakkımızda

Hakkımızda

Önce Çocuklar Derneği, çocuk hakları sözleşmesi çerçevesinde çocukların psiko-sosyal, kültürel-sanatsal gelişimi ve dilsel, zihinsel ve fiziksel gelişimine yönelik çalışmalar yapmak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile 2017 yılında Diyarbakır’da kurulmuştur. Dernek, kültür ve sanat

Daha fazla oku

Ȃocuklara Dair..

Bir yüzyıl, çocukların hiçbir hakka sahip olmamalarıyla başlayıp, çocukların en güçlü kanuni araçlar yoluyla onların haklarını sadece tanımakla değil korumakla da sonlanmaktadır.

Carol Bellamy UNICEF Genel Direktörü

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz bir çocuğun gözlerinin içine bakın; çünkü bir çocuğun bir yetişkine öğretebileceği her zaman üç şey vardır: Nedensiz yere mutlu olmak, her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak ve elde etmek istediği şey için var gücüyle dayatmaktır.

Paulo Coelho Yazar

Ȃocuklardan

Bilim atölyelerinde yapılan çalışmaları, çocuklar resim çizerek anlattılar.